Connect with us

උණුසුම් පුවත්

තවත් ලියුම් එව්වොත් ඔක්කොම රහස් එළියට කියනවා – ඩයනා සජිත්ට කියයි

සමගි ජන බලවේගයේ විනය කමිටුව විසින් තමාට එරෙහිව විනය පියවර ගැනීමට ගියහොත් හෝ තමන් වෙත අනිසි බලපෑම් කිරීමට උත්සාහ කළහොත් සේනක ද සිල්වා වන තම සැමියා ලබාදුන් වත්මන් සමගි ජන බලවේගය පක්ෂය සතුව පවතින, ප්‍රසිද්ධියේ හෙළි කිරීමට නොහැකි නීතිමය සහ වෙනත් රහස් තොරතුරු ජනතාව හමුවේ හෙළි කිරීමට හා තම පක්ෂයේ අයිතිය වෙනුවෙන් අධිකරණය හමුවේ ක්‍රියාමාර්ග ගැනීමට යොමුවන බව සමගි ජන බලවේගය පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී ඩයනා ගමගේ මහත්මිය විසින් විපක්ෂ නායක සජිත් ප්‍රේමදාස මහතා වෙත දැනුම් දී තිබෙනවා. ඇය මේ බව සජිත් ප්‍රේමදාස මහතා වෙත දැනුම් දී ඇත්තේ පසුගිය 10 වන දා සමගි ජන බලවේගය විසින් ඇයට එරෙහිව විනය කඩ කිරීමක් පිළිබඳව එවා තිබූ ලිපියකට ප්‍රතිචාර දක්වමිනුයි.

එහි දී පාර්ලිමේන්තුවට ඉදිරිපත් වූ විසිවැනි ව්‍යවස්ථා සංශෝධන කෙටුම්පතට විරුද්ධව ඡන්දය ලබා දෙන මෙන් සමගි ජන බලවේගය විසින් පක්ෂයේ සෑම මන්ත්‍රීවරයෙකුටම “ත්‍රිත්ව ඉරි නිවේදනයක්” මගින් දැනුම් දී තිබියදී විසිවන සංශෝධනය දෙවන වර හා තෙවන වර කියවීමේ විවාදයේදී එයට පක්ෂව ඡන්දය ලබා දීම පක්ෂයේ විනය කඩකිරීමක් ලෙස එම ලිපියේ දක්වා තිබී ඇති අතර සම්බන්ධයෙන් ඇයට එරෙහිව චෝදනා පත්‍රයක් ඉදිරිපත් කර තිබුණා.

මෙයට ප්‍රතිචාර දක්වමින් ඩයනා ගමගේ මන්ත්‍රීවරිය පෙන්වා දෙන්නේ තම සැමියාගේ පක්ෂය ලබා ගැනීමේ දී ඇති කර ගත් රහස් එකගතා කඩ කරමින් මෙවැනි ලිපි තවදුරටත් තමන් වෙත යොමු කළහොත් ඊට එරෙහිව පියවර ගැනීමට කටයුතු කරන බවයි. තම තමන්ට මෙවැනි චෝදනා එල්ල කළහොත් සජිත් ප්‍රේමදාස මහතාගේ විපක්ෂ නායක ධූරය සහ සමගි ජන බලවේගය පක්ෂය පවා අහිමි විය හැකි බව ඩයනා ගමගේ මන්ත්‍රීවරිය මෙයින් පෙන්වා දී තිබෙනවා. එම නිසා තවත් මෙවැනි විහිළු සහගත ලිපි “විනය කරුණු” යන ශීර්ෂ පාඨය යටතේ තමා වෙත නොඑවන ලෙසත් එසේ ලැබුණහොත් මාධ්‍ය වෙත සහ ජනතාව ඉදිරියේ අදාළ රහස් හෙළිදරව් කරන බවටත් විපක්ෂනායකවරයා වෙත ඩයනා ගමගේ මන්ත්‍රීවරිය යවා ඇති ලිපියේ සඳහන්. පහතින් සඳහන් වන්නේ නීතිඥ සුදත් වික්‍රමරත්න මහතා ඩයනා ගමගේ මන්ත්‍රීවරිය වෙත යොමුකර ඇති ලිපියයි.

http://139.59.244.67/archives/6425

උණුසුම් පුවත්

ඩුබායි යන්න ගිය අරගලකරු ගුවන් යානයේදී අත්අඩංගුවට !

පසුගිය දා ශ්‍රී ලංකා රූපවාහිනී සංස්ථාවට බලහත්කාරයෙන් ඇතුළු වී සජීවී විකාශයකට එක්වූ ‘දනිස් අලි’ යන අය අත්අඩංගුවට ගෙන තිබේ. ගාලු මුවදොර අරගලකරුවන් සමඟ අරගලයේ යෙදී සිටි මොහු පසුගිය 13 වනදා රූපවාහිනී සංස්රථාවට බලහත්කාරයෙන් ඇතුළු වී එහි කාර්කයමණ්ඩලයට සහ වැඩසටහන් විකාශනයන් ට බාධා පමුණුවා ඇත.

ඔහුව මෙලෙස අත්අඩංගුවට ගෙන ඇත්තේ කටුනායක ගුවන් තොටුපළෙන් ඩුබායි බලා විදේශ ගතවීමට ගුවන් යානයක් තුළ සිටියදී ය. රූපවාහිනී සංස්ථා ගොඩනැගිල්ලට බලහත්කාරයෙන් ඇතුළු වීම යන චෝදනාව මත ඔහුව මෙලෙස අත්අඩංගුවට ගැනීම සිදු කර ඇත.

Continue Reading

උණුසුම් පුවත්

රනිල්ට ඉන්දියාවෙන් විශේෂ ඇමතුමක්

පවතින දේශපාලන අස්ථාවරභාවය ඇති කිරීම කෙරෙහි චීන මැදිහත්වීම කෙසේහෝ නතර කර යුතු බවත් ඒ සඳහා RAW (ඉන්දීය බුද්ධි සේවය) වැඩබලන ජනාධිපතිවරයාට විශේෂ වාර්තාවක් එයේ ලබා දී ඇත. ඉන් අනතුරුව ඉන්දීය රජයේ ප්‍රභල අමාත්‍ය වරයෙක් වැඩ බලන ජනාධිපතිවරයා දුරකථනයෙන් අමතා සිය සහයෝගය ප්‍රකාශයට පත් කර ඇත. එලෙස පැවසු පරිදිම තොණ්ඩමන් ගේ පක්ෂයේ සහය රනිල් වික්‍රමසිංහ වෙත පල කරන බව අද නිවේදනය කර තිබුණි. වාර්තා වන පරිදි දෙමළ ජාතික සන්දානයේ බහුතර මන්ත්‍රී සංඛ්‍යාවක් තම රහස් ඡන්දය වැඩබලන ජනාධිපතිවරයාට ලබා දීමට තීරණය කර ඇත. ඒ රියේ රාත්‍රියේ රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතාව රහසිගතව හමුවීමෙන් පසුවයි.

Continue Reading

උණුසුම් පුවත්

බැසිල් රටින් යාම නාට්‍යක් ! ඒ අතරේ ගෝඨා හොරෙන්ම ඩුබායි ගිහින්.

එයේ රාත්‍රියේ ඇමරිකාව බලා පිටව යාමට අද (12) අළුයම කටුනායක බණ්ඩාරනායක ජාත්‍යන්තර ගුවන් තොටුපලට පැමිණි බැසිල් රාජපක්ෂ මහතාට එහිදී දැඩි විරෝධයක් එල්ල වී ආපසු එම රාජපක්ෂ තිර පිටපතක් බව අප දේශපාලන වාර්තාකරු අණාවරණය කරයි.

සියලු දෙනාගේ අවධානය ඒ වෙත යොමු වෙද්දි. ගෝඨාභය හොර රහසේම රටින් පිට වී ඇති බව වාර්තා වේ. බැසිල් ගේ ගුවන් ටිකට් පත් සමාජ ජාලා වෙත මුදා හැර ඇත්තේ මේ වැඩපිළිවෙල ක්‍රියාත්මක කිරීමට බව වාර්තා වේ. බුද්ධි අංශ ප්‍රධානියා විසින් GREXIT මිෂන් එක බාරව කටයුතු කරමින් ඇත.

මෙලෙස ටිකට්පත් රාශියක් වෙන්කර ඇත්තේ විශාල සමාජ අවධානයක් ලබා ගැනීමට බව සැක සහිතය .

Continue Reading

Facebook

Advertisement

Updates

උණුසුම් පුවත්2 months ago

ඩුබායි යන්න ගිය අරගලකරු ගුවන් යානයේදී අත්අඩංගුවට !

පසුගිය දා ශ්‍රී ලංකා රූපවාහිනී සංස්ථාවට බලහත්කාරයෙන් ඇතුළු වී සජීවී විකාශයකට එක්වූ ‘දනිස් අලි’ යන අය අත්අඩංගුවට ගෙන තිබේ. ගාලු...

උණුසුම් පුවත්2 months ago

රනිල්ට ඉන්දියාවෙන් විශේෂ ඇමතුමක්

පවතින දේශපාලන අස්ථාවරභාවය ඇති කිරීම කෙරෙහි චීන මැදිහත්වීම කෙසේහෝ නතර කර යුතු බවත් ඒ සඳහා RAW (ඉන්දීය බුද්ධි සේවය) වැඩබලන...

උණුසුම් පුවත්3 months ago

බැසිල් රටින් යාම නාට්‍යක් ! ඒ අතරේ ගෝඨා හොරෙන්ම ඩුබායි ගිහින්.

එයේ රාත්‍රියේ ඇමරිකාව බලා පිටව යාමට අද (12) අළුයම කටුනායක බණ්ඩාරනායක ජාත්‍යන්තර ගුවන් තොටුපලට පැමිණි බැසිල් රාජපක්ෂ මහතාට එහිදී දැඩි...

උණුසුම් පුවත්3 months ago

අරලියගහ මන්දිරයත් ජනතාව යටතට!

විරෝධතාකරුවන් මේ වන විට අග්‍රාමාත්‍යවරයාගේ නිල නිවස වන අරලියගහ මන්දිරියට ඇතුළු වී ඇතැයි වාර්තා වේ. වාර්තාකරුවන් පවසන ආකාරයට විශාල පිරිසක්...

උණුසුම් පුවත්3 months ago

ගෝඨාභය ඉල්ලා අස්වෙයි!

ජනාධිපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ මහතා සිය ඉල්ලා අස්වීමේ ලිපිය භාර දී ඇති බවට වාර්තා වේ.

උණුසුම් පුවත්3 months ago

කොළඹ රැය ගෙවන අන්තරේ!

අද දහවල් රොද බඳිමු – පන්නමු යන තේමාව යටතේ අන්තර් විශ්වවිද්‍යාලයීය ශිෂ්‍ය බල මණ්ඩලය විරෝධතා පා ගමනකින් කොළඹ වෙත පැමිණියා....

Off Road3 months ago

ජපානයේ දීර්ඝතම අගමැති ධුරය දැරූ උරුමක්කරු!

ජපානයේ දීර්ඝතම අගමැති ධුරය දැරූ ෂින්සෝ අබේ ඔහුගේ විශේෂ විදේශ ප්‍රතිපත්තිය “ඇබෙනොමික්ස්” ලෙස ජනප්‍රිය වූ අතර එය ආර්ථික උපාය මාර්ගයන්...

උණුසුම් පුවත්3 months ago

ඉන්ධන පිරවුම්හලක ගින්නක් !

මහියංගනය හසලක ඉන්ධන පිරවුම්හලේ ගින්නක් ඇති වී ඇති බවට වාර්තා වේ.මේ සමබන්ධව හසලක පොලිසිය පැවසුවේ සවස ඉන්ධන පිරවුම්හල් ගොඩනැගිල්ලක ගින්නක්...

උණුසුම් පුවත්3 months ago

ජනාධිපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ හෙට දිනයේ ඉවත් වෙයි!

සර්ව පාක්ෂික ආණ්ඩුවක් පිහිටුවීම සඳහා වූ සාකච්ඡාවලින් අනතුරුව මාධ්‍ය වෙත අදහස් පළ කරමින් පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී වාසුදේව නානායක්කාර මහතා සඳහන් කරන්නේ...

Off Road3 months ago

අරගලයට එජාප සහය!

එක්සත් ජාතික පක්ෂ නියෝජ්‍ය නායක රුවන් විජේවර්ධන මහතා විසින් ලිපියක් නිකුත් කරමින් දන්වා සිටින්නේ සාමකාමී අදහස් ප්‍රකාශ කිරීමට සහ නිදහස්...

Advertisement
Advertisement

Trending

Copyright © 2020 Lanka C News