Connect with us

උණුසුම් පුවත්

මහරගම පොලිස් නිලධාරියාගෙන් පහර කෑ රියදුරාගේ කවුරුත් නොදත් සත්‍ය කතාව ..

මේ දිනවල අපේ රටේ සමාජයේ වගේම පිට රටවල් වල ඉන්න අපේ ශ්‍රී ලාංකිකයෝ හැමෝම වගේ කතා බහට ලක්වෙන සිද්දියක් තමයි මහරගම පොලිසිය අමානුෂික ලෙස රියදුරෙකුට සිදුකල රෙස්ලින් ප්‍රහාරය ගැන. ඉතින් එම ප්‍රහාරය එල්ල කරපු පොලිස් නිලධාරිය මේ වන විට රක්ෂිත බන්ධනාගාර ගත කරලා තියනවා. නමුත් අපිට සමාජ ජාලා මාධ්‍ය ඔස්සේ දකින්න ලැබුනේනම් මීට හාත් පසින්ම වෙනස් කතාවක්. පොලිස් නිලධාරිය මානසික රෝහලේ, ගුටි කාපු රියැදුරා සදාකල් රෝද පුටුවේ වගේ දේවල් තමයි අහන්නට දකින්නට ලැබුණේ. නමුත් අද අපි කියන්නට යන්නේ මේ සිදුවීමේ කවුරුත් නොදත් සත්‍ය කතාව ගැන. ඉතින් මේ ගැන ඇත්තම කතාව දැන ගන්න අපි ඒ ගුටි කාපු රියදුරත් එක්ක කතා කලා. ඔහුගේ නම තමයි කලෛමගල් ප්‍රවීන්. ඉතින් හැමෝම කතාවෙන මේ රෙස්ලින් පහර කන්න හේතුව ඔහු මෙන්න මේ විදිහටයි අපිට කිවුවේ.

මම එළවලු කඩයක් තමයි කරන්නේ. ඒකට තමයි අපි එළවලු ගේන්නේ. ඒ ගේන්නේ බණ්ඩාරවෙල ඉදලා. එදා මම බණ්ඩාරවෙලින් පොඩ්ඩක් පරක්කු වෙලා තමයි එහෙන් ආවේ. එහෙන් එනකොට පාන්දර එකයි. ඉතින් ඒ එද්දී මහරගම හරියේදී ට්‍රැෆික් එකට සෙට් උනා. එතකොට වෙලාව පහුවෙනිදා උදේ අටට විතර ඇති. ඉතින් එතෙන්ට ඇවිත් මන් ට්‍රැෆික් එකේ ඉන්නකොට අව්ව සැරට නින්ද ගියා. ඒ නිදිමතෙන් තමයි, මන් වත් දන්නෑ වාහනේ කොහොමද මන් හිටපු තැන ඉදලා අනිත් පැත්ත පාරට හැරුනේ කියලවත් මන් දන්නෑ. අර පාර අයිනේ තියන ගැට්ටේ වැදුනට පස්සේ තමයි මන් එක පාරටම ඇහැරුනේ. එතකොට මගේ වාහනේ ඉස්සරහා එක්කෙනෙක් යට වෙන්න ඔන්න මෙන්න ඉන්නවා කියලා මගේ ඇහැට එක පාරටම චායව දැක්කා. මන් එක පාරටම සුක්කානම කපලා අපහු වාහනේ පාරට ගත්තා. එයාගේ ලගින් තමයි වාහනේ ගියේ. සයිඩ් කණ්ණාඩියේ ලාවට වැදීගෙන වගේ තමයි ගියේ. ලොරිය වැදුන්නෑ එයාගේ ඇඟේ. ඒත් එයා බිම වැටුනා ඒ වෙලාවේ. එතන හිටපු පොලිස් නිලධාරියෙක් තමයි එහෙම වැටුනේ. මන් එහෙන්ම හෑන්ඩ් බ්රේක් එක ඇදලා නවත්ත ගත්තා වාහනේ. වාහනේ නවත්තලා වාහනෙන් මන් බහින්න කලින් පොලිස් නිලධාරියෙක් ආවා. එයාම දොර ඇරලා කෙලින්ම මාව එලියට ඇදලා අරන් ඊට පස්සේ මට ගහන්න පටන් ගත්තා. කිසිම දෙයක් මට කිවුවේත් නෑ මගෙන් ඇහුවෙත් නෑ. කෙලින්ම එලියට අරන් ගහන්න පටන් ගත්තා. මෙයාට වෙච්ච සිද්දිය කියන්න කලින් මට ගහන්න පටන් ගත්තා. ඊට පස්සේ එතන හිටපු තව එක්කෙනෙක් කව්ද කියලවත් දන්නෑ එයා. එයත් ඇවිල්ලා ගැහුවා මට ෂොට් දෙක තුනක්.

ඊට පස්සේ පොලිස් නිලදාරිය මගේ කකුලට එයාගේ කකුලෙන් ලොක් එකක් දාලා තමයි මාව බිමට පෙරලුවේ. ඊට පස්සේ මාව බිමට දාලා එයා උඩ පැනලා මගේ ඇඟ උඩට පැන්නා. තාම ඒක තමයි අමාරු පොඩ්ඩක්. පොලිසියෙන්ම මාව ඉස්පිලිතාලෙකෙට එක්කන් ගියා. ඒත් මාව මගේ අමාරු කිවුවට ලැබුවේ නෑ. මුත්‍රා එහෙම අරන් මන් බීලද කියලා චෙක් කරා විතරයි. ඉතින් මේ සිද්දියෙන් පස්සේ පොලිස්පති අජිත් රෝහණ මහත්තයා කිවුවා පොලීසියෙන් අහිංසක මිනිහෙකුට නිරපරාදේ ප්‍රහාරයක් එල්ලා කරනවානම් සිවිල් වැසියෙකුට අයිතියක් තියනවා තමන්ගේ ආත්ම ආරක්ෂාව වෙනුවෙන් ප්‍රති ප්‍රහාර එල්ලා කරන්න. ඉතින් ඒකත් දැන් තමයි දැන ගත්තේ. ඉතින් පොලිසියත් නීතිය තමන්ට තියන වපසරිය තුල ක්‍රියාත්මක කරනවානම් තමයි හොඳ. ඒ වගේ රියදුරන් විදහට ඕනෑම අයෙකු රිය පදවන විට කල්පනාකාරීව රිය පදවන්න කියලත් මතක් කරන්න කැමතියි. එම වීඩියෝව පහතින් නරඹන්න

උණුසුම් පුවත්

ඩුබායි යන්න ගිය අරගලකරු ගුවන් යානයේදී අත්අඩංගුවට !

පසුගිය දා ශ්‍රී ලංකා රූපවාහිනී සංස්ථාවට බලහත්කාරයෙන් ඇතුළු වී සජීවී විකාශයකට එක්වූ ‘දනිස් අලි’ යන අය අත්අඩංගුවට ගෙන තිබේ. ගාලු මුවදොර අරගලකරුවන් සමඟ අරගලයේ යෙදී සිටි මොහු පසුගිය 13 වනදා රූපවාහිනී සංස්රථාවට බලහත්කාරයෙන් ඇතුළු වී එහි කාර්කයමණ්ඩලයට සහ වැඩසටහන් විකාශනයන් ට බාධා පමුණුවා ඇත.

ඔහුව මෙලෙස අත්අඩංගුවට ගෙන ඇත්තේ කටුනායක ගුවන් තොටුපළෙන් ඩුබායි බලා විදේශ ගතවීමට ගුවන් යානයක් තුළ සිටියදී ය. රූපවාහිනී සංස්ථා ගොඩනැගිල්ලට බලහත්කාරයෙන් ඇතුළු වීම යන චෝදනාව මත ඔහුව මෙලෙස අත්අඩංගුවට ගැනීම සිදු කර ඇත.

Continue Reading

උණුසුම් පුවත්

රනිල්ට ඉන්දියාවෙන් විශේෂ ඇමතුමක්

පවතින දේශපාලන අස්ථාවරභාවය ඇති කිරීම කෙරෙහි චීන මැදිහත්වීම කෙසේහෝ නතර කර යුතු බවත් ඒ සඳහා RAW (ඉන්දීය බුද්ධි සේවය) වැඩබලන ජනාධිපතිවරයාට විශේෂ වාර්තාවක් එයේ ලබා දී ඇත. ඉන් අනතුරුව ඉන්දීය රජයේ ප්‍රභල අමාත්‍ය වරයෙක් වැඩ බලන ජනාධිපතිවරයා දුරකථනයෙන් අමතා සිය සහයෝගය ප්‍රකාශයට පත් කර ඇත. එලෙස පැවසු පරිදිම තොණ්ඩමන් ගේ පක්ෂයේ සහය රනිල් වික්‍රමසිංහ වෙත පල කරන බව අද නිවේදනය කර තිබුණි. වාර්තා වන පරිදි දෙමළ ජාතික සන්දානයේ බහුතර මන්ත්‍රී සංඛ්‍යාවක් තම රහස් ඡන්දය වැඩබලන ජනාධිපතිවරයාට ලබා දීමට තීරණය කර ඇත. ඒ රියේ රාත්‍රියේ රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතාව රහසිගතව හමුවීමෙන් පසුවයි.

Continue Reading

උණුසුම් පුවත්

බැසිල් රටින් යාම නාට්‍යක් ! ඒ අතරේ ගෝඨා හොරෙන්ම ඩුබායි ගිහින්.

එයේ රාත්‍රියේ ඇමරිකාව බලා පිටව යාමට අද (12) අළුයම කටුනායක බණ්ඩාරනායක ජාත්‍යන්තර ගුවන් තොටුපලට පැමිණි බැසිල් රාජපක්ෂ මහතාට එහිදී දැඩි විරෝධයක් එල්ල වී ආපසු එම රාජපක්ෂ තිර පිටපතක් බව අප දේශපාලන වාර්තාකරු අණාවරණය කරයි.

සියලු දෙනාගේ අවධානය ඒ වෙත යොමු වෙද්දි. ගෝඨාභය හොර රහසේම රටින් පිට වී ඇති බව වාර්තා වේ. බැසිල් ගේ ගුවන් ටිකට් පත් සමාජ ජාලා වෙත මුදා හැර ඇත්තේ මේ වැඩපිළිවෙල ක්‍රියාත්මක කිරීමට බව වාර්තා වේ. බුද්ධි අංශ ප්‍රධානියා විසින් GREXIT මිෂන් එක බාරව කටයුතු කරමින් ඇත.

මෙලෙස ටිකට්පත් රාශියක් වෙන්කර ඇත්තේ විශාල සමාජ අවධානයක් ලබා ගැනීමට බව සැක සහිතය .

Continue Reading

Facebook

Advertisement

Updates

උණුසුම් පුවත්2 months ago

ඩුබායි යන්න ගිය අරගලකරු ගුවන් යානයේදී අත්අඩංගුවට !

පසුගිය දා ශ්‍රී ලංකා රූපවාහිනී සංස්ථාවට බලහත්කාරයෙන් ඇතුළු වී සජීවී විකාශයකට එක්වූ ‘දනිස් අලි’ යන අය අත්අඩංගුවට ගෙන තිබේ. ගාලු...

උණුසුම් පුවත්2 months ago

රනිල්ට ඉන්දියාවෙන් විශේෂ ඇමතුමක්

පවතින දේශපාලන අස්ථාවරභාවය ඇති කිරීම කෙරෙහි චීන මැදිහත්වීම කෙසේහෝ නතර කර යුතු බවත් ඒ සඳහා RAW (ඉන්දීය බුද්ධි සේවය) වැඩබලන...

උණුසුම් පුවත්3 months ago

බැසිල් රටින් යාම නාට්‍යක් ! ඒ අතරේ ගෝඨා හොරෙන්ම ඩුබායි ගිහින්.

එයේ රාත්‍රියේ ඇමරිකාව බලා පිටව යාමට අද (12) අළුයම කටුනායක බණ්ඩාරනායක ජාත්‍යන්තර ගුවන් තොටුපලට පැමිණි බැසිල් රාජපක්ෂ මහතාට එහිදී දැඩි...

උණුසුම් පුවත්3 months ago

අරලියගහ මන්දිරයත් ජනතාව යටතට!

විරෝධතාකරුවන් මේ වන විට අග්‍රාමාත්‍යවරයාගේ නිල නිවස වන අරලියගහ මන්දිරියට ඇතුළු වී ඇතැයි වාර්තා වේ. වාර්තාකරුවන් පවසන ආකාරයට විශාල පිරිසක්...

උණුසුම් පුවත්3 months ago

ගෝඨාභය ඉල්ලා අස්වෙයි!

ජනාධිපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ මහතා සිය ඉල්ලා අස්වීමේ ලිපිය භාර දී ඇති බවට වාර්තා වේ.

උණුසුම් පුවත්3 months ago

කොළඹ රැය ගෙවන අන්තරේ!

අද දහවල් රොද බඳිමු – පන්නමු යන තේමාව යටතේ අන්තර් විශ්වවිද්‍යාලයීය ශිෂ්‍ය බල මණ්ඩලය විරෝධතා පා ගමනකින් කොළඹ වෙත පැමිණියා....

Off Road3 months ago

ජපානයේ දීර්ඝතම අගමැති ධුරය දැරූ උරුමක්කරු!

ජපානයේ දීර්ඝතම අගමැති ධුරය දැරූ ෂින්සෝ අබේ ඔහුගේ විශේෂ විදේශ ප්‍රතිපත්තිය “ඇබෙනොමික්ස්” ලෙස ජනප්‍රිය වූ අතර එය ආර්ථික උපාය මාර්ගයන්...

උණුසුම් පුවත්3 months ago

ඉන්ධන පිරවුම්හලක ගින්නක් !

මහියංගනය හසලක ඉන්ධන පිරවුම්හලේ ගින්නක් ඇති වී ඇති බවට වාර්තා වේ.මේ සමබන්ධව හසලක පොලිසිය පැවසුවේ සවස ඉන්ධන පිරවුම්හල් ගොඩනැගිල්ලක ගින්නක්...

උණුසුම් පුවත්3 months ago

ජනාධිපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ හෙට දිනයේ ඉවත් වෙයි!

සර්ව පාක්ෂික ආණ්ඩුවක් පිහිටුවීම සඳහා වූ සාකච්ඡාවලින් අනතුරුව මාධ්‍ය වෙත අදහස් පළ කරමින් පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී වාසුදේව නානායක්කාර මහතා සඳහන් කරන්නේ...

Off Road3 months ago

අරගලයට එජාප සහය!

එක්සත් ජාතික පක්ෂ නියෝජ්‍ය නායක රුවන් විජේවර්ධන මහතා විසින් ලිපියක් නිකුත් කරමින් දන්වා සිටින්නේ සාමකාමී අදහස් ප්‍රකාශ කිරීමට සහ නිදහස්...

Advertisement
Advertisement

Trending

Copyright © 2020 Lanka C News