Connect with us

Sport

තනි කකුලෙන් හරි ෆයිනල් එක ගහමු කියලා සනත් අයියා කිව්වා .

ජාත්‍යන්තර ක්‍රිකට් පිටියෙන් සමුගත්තායින් පසුව මේ වගේ අවස්ථාවක් ලැබීම ගැන යමක් කියන්න ඇති? 
ජාත්‍යන්තර පිටියෙන් සමු අරන් හිටිය සෑම ක්‍රීඩකයෙක්ටම මේක ලොකු අවස්ථාවක් වුණා. තමන් වඩාත් ආදරය කරන ක්‍රීඩකයන් නැවතත් සජීවීව ක්‍රීඩා කරනවා බලන්න ලැබීම ප්‍රේක්ෂකයන්ගේ පැත්තෙනුත් ලැබුණු අවස්ථාවක් කියලා මම හිතනවා. සචින්, ලාරා, ජොන්ටි විශේෂයෙන් සනත් ජයසූරිය ක්‍රීඩා කරනවා බලන්න ආසාවෙන් හිටිය ප්‍රේක්ෂකයෝ හිටියා. ප්‍රේක්ෂකයෝ තරගාවලිය ගැන ආශ්වාදයක් ලැබුවා වාගේම අපිටත් ලොකු දෙයක් එක් වුණා.

ජොන්ටි, ලාරා, සචින් මොකද කිව්වේ? 
මේක තරගාවලියක් වුණත් හරි සුහදත්වයෙන් පැවැත්වුණු තරගාවලියක්. නමුත් තරගකාරිත්වයේ කිසිම වෙනසක් තිබුණේ නැහැ කියලා කියන්න ඕනේ. ඔවුන් හැමෝම නැවත ක්‍රීඩා කිරීමට හැකි වීම ගැන ඉතාමත් සතුටින් කතා කළා. කවර් පොයින්ට් එකේ ෆීල්ඩ් කරන ක්‍රීඩකයන් අතුරින් ජොන්ටි කිව්වා මමත් ඔහුට සමානවම එහි ෆීල්ඩ් කරනවා කියලා. ඒක මට ලොකු භාග්‍යයක්. ජොන්ටි සහ ලාරා මට ජර්සි දෙකක් දුන්නා මතක සැමරුම් හැටියට.

අපි දැක්කා පිත්තෙන් දස්කම් දක්වනවා, පන්දු රකිනවා, ඕනි වුණාම පන්දු යවලා කණ්ඩායමට අවශ්‍ය දේ කරලා දෙනවා. එහෙම අභියෝග භාරගන්න හුරු වුණේ? 

පොඩි ගමකින් ආපු මම අද මේ තත්ත්වේ ඉන්නේ ක්‍රිකට් නිසා. මට ඒක ඇඟෙන්ම එන දෙයක්. රට වෙනුවෙන් මට ඕනේ හැම වෙලේම දිනන්න. තරගය වෙලාවේ කවුරු හරි අතින් වැරැද්දක් වුණොත් මට හරියට කේන්ති යනවා. ඒ වගේමයි මම ඒ වෙලාවෙම කියන්න ඕන දේ කියනවා. මොකද තරගයෙන් පස්සේ කියන්න ඕන දේවල් කියලා වැඩක් නැහැ. කණ්ඩායමේ සාමාජිකයන් ඒක දන්නවා. ඒ හැමදේම තරගය පැවැත්වෙන වෙලාවට විතරයි.

සනත් ජයසූරිය කණ්ඩායමට එකතු වෙන්නේ කොහොමද? 

සනත් අයියා තමයි මගේ ජාත්‍යන්තර ක්‍රිකට් දිවියේ පළවෙනි නායකයා. මම සනත් අයියගෙන් ඇහුවා ටීම් එකේ සෙල්ලම් කරමුද කියලා. අහපු ගමන් දෙපාරක් හිතන්නේ නැතිව එයා කැමති වුණා. මම හිතන්නේ සනත් අයියා සතියකටත් වඩා අඩු කාලයක් පුහුණුවීම් කරලා තමයි කණ්ඩායමට එක් වුණේ.

සනත්ගේ පැමිණීම කණ්ඩායමට කොයි වගේද බලපෑවේ? 

සනත් අයියා කොයි වෙලාවකවත් පරාද වෙන්න කැමති කෙනෙක් නෙමෙයි. අන්තිම තරගය වෙද්දි ඉන්ජරියක් තිබුණා. එතකොට එයා කිව්වේ තනි කකුලෙන් හරි අපි මේක කොහොමහරි ගහන්න ඕනේ කියලා. ඇත්තටම සනත් අයියා කණ්ඩායමට එක්වීම නායකයා විදිහට මට විශාල ශක්තියක් වුණා.

නැවතත් සනත් එක්ක ආරම්භක පිතිකරු වශයෙන් පිටියට පැමිණීමට ලැබීම? 

සනත් අයියා එක්ක ආ​ෙයත් ඕපන් කරන්න ලැබුණු එක මාර දෙයක්. ඒක මාර අත්දැකීමක්. වසර ගණනාවකට පසුව වුණත් සනත් අයියගේ ඒ පාරවල් ඒ විදිහටම තිබුණා. ඔහුගේ ක්‍රීඩා විලාසය ප්‍රේක්ෂකයන්ව නැවතත් අතීතයට ගෙන යන්න ඇති අනිවාර්යයෙන්ම.

ඩිල්ෂාන්ටත් ආබාධයක් තිබුණා නේද? 

කාලයකට පසුව ක්‍රීඩා කරන නිසා අපි ගොඩක් අයට ආබාධ ආවා. මගෙත් කලවා ප්‍රදේශයේ ආබාධයක් තිබුණා. ළඟ ළඟ තරග තිබුණු නිසා වේදනා නාශකවල පිහිටෙන් තමයි ක්‍රීඩා කළේ. 19 වැනිදා සෙමි ෆයිනල් එක ක්‍රීඩා කළෙත් වේදනා නාශක බෙහෙත් බීලා. සෙමි ෆයිනල් එකෙන් පස්සේ ආබාධය තරමක් වැඩි වුණා. ෆයිනල් එක දවසේ ඇවිදින්නත් අමාරු තත්ත්වයක් තිබුණේ. ඒ නිසා ඉන්ජෙක්ෂන් එකක් ගහගෙන ෆයිනල් එකට ගියා.

කොහොම වුණත් මේ ආබාධය සම්පූර්ණයෙන් සුව වෙන්න තව මාසයක් විතර කාලයක් විවේකයෙන් ඉන්න වෙයි කියලා වෛද්‍යවරු කිව්වා.

දැන් ශ්‍රී ලංකා ජාතික කණ්ඩායම සහ ලෙජන්ඩ්ස් කණ්ඩායම අතර තරගයක් පවත්වන්න යනවා කියලා කතාවක් යනවා? 

කොවිඩ් එකට අරමුදලක් වෙනුවෙන් තරගය පවත්වන්න යනවා කියලා ආරංචියි. ඒක අපේ කණ්ඩායමට වැදගත්නම් අපේ දායකත්වය අනිවාර්යයෙන් අපි දෙනවා.

ඉදිරියටත් රෝඩ් සේෆ්ටි ලෙජන්ඩ්ස් තරගාවලිය පැවැත්වෙනවා? 

මීළග රෝඩ් සේෆ්ටි තරගාවලිය ලබන සැප්තැම්බර් මාසයේ පැවැත්වෙනවා. මෙවර තරගාවලියට අපි හැමෝම සහභාගි වුණේ සති දෙකකටත් අඩු කාලයක් පුහුණුවීම් කරමින්. මීළග තරගාවලියේදී අපි අඩුම මාස දෙක තුනක්වත් ප්‍රැක්ටිස් කරලා තමයි යන්න හිතාගෙන ඉන්නේ.

මේ ටීම් එකද ඉදිරියටත් අරන් යන්න හිතාගෙන ඉන්නේ? 

වෙනස්කම් කිහිපයක් වෙන්න ඉඩ තියෙනවා. මේ ටීම් එකේ 10ක්වත් අඩුම තරමේ ඊළග තරගාවලියට අනිවාර්යයෙන් ක්‍රීඩා කරයි.

මේ වෙලාවේ කියන්න ඕනේ අපි හැමෝම එක පවුලක් වගේ කටයුතු කළා. මැච් එකේ වෙලාවට මැච් එකේ හිටියා. හවසට අපි උයාගෙන එකට කෑවා. ක්‍රීඩකයෙක්ට ආබාධයක් වුණාම තවත් ක්‍රීඩකයෙක් සාත්තු කළා. හැමෝම එකා වගේ හිටිය නිසා මේ තත්ත්වයට එන්න ලැබුණා.

එල්.පී.එල්. තරගාවලියෙ කණ්ඩායමකින් අවස්ථාවක් ලැබුණොත්? 

අනිවාර්යයෙන් ක්‍රීඩා කරනවා. මම දැක්කා එල්.පී.එල්. තරගාවලියේ ක්‍රීඩා කරපු අයව. මට තව අවුරුදු දෙකක් තුනක් ක්‍රීඩා කරන්න පුලුවන්. මට ෆිට්නස් තියෙනවා. එහෙම අවස්ථාවක් ලැබුණොත් මගේ අත්දැකීම් ක්‍රීඩකයන් එක්ක හුවමාරුකර ගන්නත් මට පුළුවන්. මම ඒ බව ලෙජන්ඩ්ස් තරගාවලියෙන් ඔප්පු කරලා පෙන්නලා තියෙනවා.

කොච්චර කාලෙකින්ද මේ ලංකාවට ආවේ? 

අවුරුද්දකට විතර පස්සේ ලංකාවට ආවේ. මෙහෙම්මම නැවත ඔස්ට්‍රේලියාවට යනවා.

ඔස්ට්‍රේලියාවට යන්නේ? 

ක්‍රිකට් ක්‍රීඩකයෙක් වශයෙන් කටයුතු කරන කාලේ අපිට සෑහෙන පවුල සමග ගත කරන්න තියෙන කාලය අඩු වුණා. ලංකාවේ හිටියොත් විවිධ වැඩ නිසා නැවතත් කාර්යබහුල වෙනවා. ඒ නිසා ඔස්ට්‍රේලියාවට ආවා. ටිකක් කාලයක් ඉන්නවා. මගේ රට වෙනුවෙන් ඕනෑම අවස්ථාවක මගෙන් දෙයක් වෙන්න තියෙනවානම් මම ඒ ඕනම අවස්ථාවක ඉන්නවා.

ඩිල්ශාන්ට ඔස්ට්‍රේලියාවේ තියෙන තැන ගැන කිව්වොත්? 

ඔස්ට්‍රේලියාවේ ක්ලබ් හතරක් පහක් මේ වන විටත් මට ක්‍රීඩා කරන්න කතා කරලා තියෙනවා. ඔවුන්ට මගේ අත්දැකීම් අවශ්‍යයි. ඒ නිසා මට වෙලාවක් තියෙන හැටියට හරි ඇවිල්ලා සෙල්ලම් කරන්න කියලා ඔවුන් මට කියලා තියෙනවා. ඒ අතරින් සුදුසුම ක්ලබ් එකට මම ක්‍රීඩා කරයි. ඒ වගේම විවිධ රටවල තරුණ ක්‍රීඩකයන් කිහිප දෙනෙක්ම මාත් එක්ක පුහුණුවීම් කරන්න ආවා. විශේෂයෙන්ම ඔවුන් ආවේ මගේ අත්දැකීම් එක්ක ඔවුන්ගේ ක්‍රිකට්වලින් ඉදිරියට යන්න.

ඩිල්ශාන්ගේ දුව ලිමංසා තිලකරත්නත් ක්‍රිකට් ගහනවා? 

දූ ක්‍රිකට් ගහයි කියලා හිතුවේ නැහැ. නමුත් එයාගේ පාසලෙන් එයාව ක්‍රිකට්වලට යොමු කරලා තිබුණා. එයාත් ක්‍රිකට්වලට ආසයි. මමත් එයා එක්ක පුහුණුවීම් කරා. ඊට පස්සේ එයාගේ ක්‍රීඩා විලාශයේ තියෙන අඩුපාඩු කිහිපයක් මමත් හැදුවා. දැන් එයා හොඳින් ක්‍රිකට් ක්‍රීඩා කරගෙන යනවා.

ඇය ඔස්ට්‍රේලියාවේ ක්‍රිකට්වලින් වාර්තාවකුත් පිහිටෙව්වා නේද? 

ඔස්ට්‍රේලියාවේ පළමුපෙළ ක්‍රිකට් ඉතිහාසයේ ක්‍රීඩා කළ ලාබාලතම ක්‍රීඩිකාව ඇය. සහභාගි වූ පළමු තරගයේ පළමු පන්දුවෙන්ම ඇයට කඩුල්ලක් දවාගන්නත් හැකි වුණා.

ඒ කියන්නේ අනාගතයේදී ඇයව ශ්‍රී ලංකා කාන්තා කණ්ඩායමේ දකින්න ලැබෙයි? 

අපිට දෙමවුපියන් විදිහට එයාට මග පෙන්වන්න පුළුවන්. අනාගතයේ කුමක්ද කරන්නේ කියලා එයා තීරණය කරයි. අපි එයාට කවදාවත් කිසිම දෙයකට බල කරන්නේ නැහැ.

ශ්‍රී ලංකා ජාතික ක්‍රිකට් කණ්ඩායම ගැන යමක් කිව්වොත්? 

අපේ ටීම් එකේ දක්ෂ ක්‍රීඩකයන්ගේ අඩුවක් නැහැ. නමුත් ඔවුන්ගෙන් හරිහැටි ප්‍රයෝජනය ගන්නෙ නැති ප්‍රශ්නයක් තියෙන්නේ. කල්බ් ක්‍රිකට් පාසල් ක්‍රිකට් පහළට ගිහිල්ලා තියෙනවා. ඒ නිසා ලංකාවේ ක්‍රීඩකයන් 200ක් පමණ දැන් ඔස්ට්‍රේලියාවේ ක්‍රිකට් ගහන්න ඇවිල්ලා තියෙනවා. ලංකාවේ හරියට ගෙවීම් කරානම් දක්ෂ ක්‍රීඩකයන් මෙහෙ එන්නේ නැහැ.

කෝටි ගණන් ගෙවලා පුහුණුකරුවො ගේන්නත් අවශ්‍ය නෑ. අපේ හොඳ පුහුණුකරුවෝ ඉන්නවා. අපේ රටේ ක්‍රීඩකයන්ට සිංහලෙන් කියලා දෙන්න ඕනේ ඔවුන්ගේ කාර්යභාරය ගැන. අනික අපේ රටේ පුහුණුකරුවකුට තියෙන කැක්කුම පිට රට පුහුණුකරුවෙකුගෙන් බලාපොරොත්තු වෙන්න බැහැ. (උපුටා ගැනීමක්)

http://139.59.244.67/archives/6051?fbclid=IwAR0nNBaWtldPWL_DRwDrCscXlJqajQ2IXkAzZtQPCBw7YOpENFdHzCqBTLE
http://139.59.244.67/archives/6047?fbclid=IwAR275gESdxhAvM90yzCPydC42TmbSUCUWA2mNTxA1fqiqXA1TD-e4gG2CLs
http://139.59.244.67/archives/6034?fbclid=IwAR1rjegTeEp92-2q00CL5FfINlL-XhYmfD9p_YvMzuYMK1ORhP-jTao2myk
http://139.59.244.67/archives/5991
http://139.59.244.67/archives/6014
Click to comment

Sport

තරගාවලිය කලින් සැලසුම් කල පරිදිම පැවැත්වෙයි.. වාස්ට හා ඉසුරු උදානට කොරෝනා නෑ..

බංග්ලාදේශ ක්‍රිකට් සංචාරයක යෙදී සිටින ශ්‍රී ලංකා කණ්ඩායමේ පුහුණුකරුවකු සහ තවත් ක්‍රීඩකයන් දෙදෙනකුට කොරෝනා වෛරසය අසාදන වී තිබේ. ශ්‍රී ලංකා කණ්ඩායමේ වේගපන්දු පුහුණුකරු චමින්ද වාස් සහ ක‍්‍රීඩකයන් වන ඉසුරු උදාන, ශිරාන් ප්‍රනාන්දු මෙසේ ආසාදිත වී ඇත. ඒ අනුව අද දහවල් සිදුකල PCR ටෙස්ට් ප්‍රථිඵලයේදී ඉසුරු උදානට හා වේග පන්දු පුහුණුකරු චමින්ද වාස්ට කොරෝනා ආඩාදනය වී නොමැති අතර ශිරාන් ප්‍රනාන්දුට පමණක් කොවිඩ් ආසාදනය වී ඇති බව තහවුරු විය. ඒ අනුව තරගාවලිය කලින් සැලසුම් කර තිබූ ආකාරයට පැවැත්වෙන බව දැනුම් දී තිබේ.. ශ‍්‍රී ලංකා කණ්ඩායමට එක්දින තරග තුනක් සඳහා මෙහිදී සහභාගි වීමට නියමිත අතර මෙරට වේලාවෙන් අද දහවල් 12.30 ට පලමු තරගය ඩකා හිදී ආරම්භ වෙයි.

Continue Reading

Sport

බංග්ලාදේශය දැන්ම බය වෙයි.. මේ මස 23 ආරම්භ වන තරගාවලියේ භයානකම පන්දු යවන්නා වනිදු..!

සංචාරක ශ්‍රී ලංකා කණ්ඩායම සහ බංග්ලාදේශය අතර තරඟ 03කින් සමන්විත එක්දින තරඟාවලිය එළැඹෙන මැයි මස 23 වැනිදා ඩකාහී සරේ බංග්ලා ක්‍රීඩංගණයේ දී ආරම්භ වීමට නියමිතයි. බංගල්දේශ එක්දින කණ්ඩායම මුහුණ දීමට නියමිත දැවැන්තම අභියෝගය වනිඳු හසරංග වනු ඇති බවට එරට ක්‍රිකට් ආරංචි මාර්ග සඳහන් කරයි. වනිඳුගේ පන්දු යැවීමට මුහුණ දීම සඳහා බංග්ලාදේශය විශේෂ අධ්‍යයනය නිරත වීමට නියමිත බවත් සඳහන්.

බංග්ලාදේශ කණ්ඩායමේ වීඩියෝ විශ්ලේෂකවරයා ලෙස කටයුතු කරනු ලබන ශ‍්‍රිනිවාස් චන්ද්‍රසේකරන් විසින් ප්‍රකාශ කර තිබුණේ හසරංගට ඔහුගේ පන්දු යැවීමෙන් ක්‍රීඩාව වෙනස් කිරීමේ හැකියාව ඇති බැවින් ඔවුන් ගැන සැලකිලිමත් විය යුතු බවයි.

වනිඳු හසරංග නිසැකවම බංග්ලාදේශ කණ්ඩායමට තර්ජනයක් වනු ඇති බව ශ්‍රිනිවාස් පවසා සිටියේ ඕස්ට්‍රේලියානු සුපිරි දඟ පන්දු යවන ක්‍රීඩක ඇඩම් සම්පා සහ ඇෆ්ගනිස්ථාන සුපිරි දඟපන්දු යවන ක්‍රීඩක රෂීඩ් ඛාන්ගේ පන්දු යැවීමට වනිදුගේ පන්දු යැවීම බොහෝ සමාන බවටද සඳහන් කරමිනි. වනිදුගේ පන්දු යැවීම පිළිබඳව අවබෝධයක් ලබා නොගතහොත් ඔහු දකුණත් පිතිකරුවන් ගුග්ලි පන්දුවලින් දැඩි අභියෝගයක් එල්ල කරනු ඇති බවත් වනිඳු හට කඩුළු ලබා නොදී සිටියහොත් බංග්ලාදේශයට තරඟාවලිය තුළ යමක් කළ හැකි බවත් ශ්‍රීනිවාස් සඳහන් කර තිබුණි.

Continue Reading

Sport

උපුල්ටත් කොවිඩ් හැදෙයි ..

හිටපු ක්‍රිකට් ක්‍රීඩක උපුල් තරංගට කොරෝනා වෛරසය ආසාදනය වී තිබෙනවා. ඔහු අනිද්දා ටීම් ශ්‍රී ලංකා සමඟ පල්ලෙකැලේ ජාත්‍යන්තර ක්‍රීඩාංගණයේ පැවැත්වීමට නියමිත පන්දු වාර 20 තරඟයට ශ්‍රී ලංකා ග්‍රේට්ස් කණ්ඩායම නියෝජනය කරමින් ක්‍රීඩා කිරීමට නියමිතව තිබුණා. මේ අතර, පවතින කොරෝනා තත්ත්වය සලකා අදාළ තරඟය කල් දැමීමටයි ක්‍රිකට් ආයතනය තීරණය කර ඇත්තේ.

http://139.59.244.67/archives/8078
Continue Reading

Facebook

Advertisement

Updates

උණුසුම් පුවත්2 months ago

ඩුබායි යන්න ගිය අරගලකරු ගුවන් යානයේදී අත්අඩංගුවට !

පසුගිය දා ශ්‍රී ලංකා රූපවාහිනී සංස්ථාවට බලහත්කාරයෙන් ඇතුළු වී සජීවී විකාශයකට එක්වූ ‘දනිස් අලි’ යන අය අත්අඩංගුවට ගෙන තිබේ. ගාලු...

උණුසුම් පුවත්2 months ago

රනිල්ට ඉන්දියාවෙන් විශේෂ ඇමතුමක්

පවතින දේශපාලන අස්ථාවරභාවය ඇති කිරීම කෙරෙහි චීන මැදිහත්වීම කෙසේහෝ නතර කර යුතු බවත් ඒ සඳහා RAW (ඉන්දීය බුද්ධි සේවය) වැඩබලන...

උණුසුම් පුවත්3 months ago

බැසිල් රටින් යාම නාට්‍යක් ! ඒ අතරේ ගෝඨා හොරෙන්ම ඩුබායි ගිහින්.

එයේ රාත්‍රියේ ඇමරිකාව බලා පිටව යාමට අද (12) අළුයම කටුනායක බණ්ඩාරනායක ජාත්‍යන්තර ගුවන් තොටුපලට පැමිණි බැසිල් රාජපක්ෂ මහතාට එහිදී දැඩි...

උණුසුම් පුවත්3 months ago

අරලියගහ මන්දිරයත් ජනතාව යටතට!

විරෝධතාකරුවන් මේ වන විට අග්‍රාමාත්‍යවරයාගේ නිල නිවස වන අරලියගහ මන්දිරියට ඇතුළු වී ඇතැයි වාර්තා වේ. වාර්තාකරුවන් පවසන ආකාරයට විශාල පිරිසක්...

උණුසුම් පුවත්3 months ago

ගෝඨාභය ඉල්ලා අස්වෙයි!

ජනාධිපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ මහතා සිය ඉල්ලා අස්වීමේ ලිපිය භාර දී ඇති බවට වාර්තා වේ.

උණුසුම් පුවත්3 months ago

කොළඹ රැය ගෙවන අන්තරේ!

අද දහවල් රොද බඳිමු – පන්නමු යන තේමාව යටතේ අන්තර් විශ්වවිද්‍යාලයීය ශිෂ්‍ය බල මණ්ඩලය විරෝධතා පා ගමනකින් කොළඹ වෙත පැමිණියා....

Off Road3 months ago

ජපානයේ දීර්ඝතම අගමැති ධුරය දැරූ උරුමක්කරු!

ජපානයේ දීර්ඝතම අගමැති ධුරය දැරූ ෂින්සෝ අබේ ඔහුගේ විශේෂ විදේශ ප්‍රතිපත්තිය “ඇබෙනොමික්ස්” ලෙස ජනප්‍රිය වූ අතර එය ආර්ථික උපාය මාර්ගයන්...

උණුසුම් පුවත්3 months ago

ඉන්ධන පිරවුම්හලක ගින්නක් !

මහියංගනය හසලක ඉන්ධන පිරවුම්හලේ ගින්නක් ඇති වී ඇති බවට වාර්තා වේ.මේ සමබන්ධව හසලක පොලිසිය පැවසුවේ සවස ඉන්ධන පිරවුම්හල් ගොඩනැගිල්ලක ගින්නක්...

උණුසුම් පුවත්3 months ago

ජනාධිපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ හෙට දිනයේ ඉවත් වෙයි!

සර්ව පාක්ෂික ආණ්ඩුවක් පිහිටුවීම සඳහා වූ සාකච්ඡාවලින් අනතුරුව මාධ්‍ය වෙත අදහස් පළ කරමින් පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී වාසුදේව නානායක්කාර මහතා සඳහන් කරන්නේ...

Off Road3 months ago

අරගලයට එජාප සහය!

එක්සත් ජාතික පක්ෂ නියෝජ්‍ය නායක රුවන් විජේවර්ධන මහතා විසින් ලිපියක් නිකුත් කරමින් දන්වා සිටින්නේ සාමකාමී අදහස් ප්‍රකාශ කිරීමට සහ නිදහස්...

Advertisement
Advertisement

Trending

Copyright © 2020 Lanka C News