Connect with us

උණුසුම් පුවත්

අනුර ආයෙත් ඇනගනී.. මුසම්මිල්ගෙන් රෙදි ගැලවෙන කතාවක්…

ජා.නි.පෙ පැවති මාධ්‍ය හමුවකදී පා.ම මොහොමඩ් මුසම්මිල් මහතා ප්‍රශ්න කල සිටියේ අනුර කුමාර දිසානායක මහතාගෙනුයි.එම අවස්ථාවේදි පා.ම මොහොමඩ් මුසම්මිල් මහතා කියා සිටියේ අනුර කුමාර දැන් කියනවා ”මම දූෂණ මර්දන කමිටුව පිහිටුවනු ලැබූ කැබිනට් පත්‍රිකාව ගැන දැනගෙන හිටියෙ නැහැ’ කියා. එම කැබිනට් පත්‍රිකාව මගින් ජවිපෙ නායක අනුර කුමාර දිසානායක මහතා ඉහත කී දූෂණ මර්දන කමිටුවේ සාමාජිකයකු ලෙස නම් කර තිබෙනවා. එම දූෂණ මර්දන කමිටුවට අදාළ අනු කමිටුවක් ද තිබෙනවා. එහි ප්‍රධානියා හිටපු අමාත්‍ය මංගල සමරවීරයි. එම අනු කමිටුවේ ද සාමාජිකයෙකු ලෙස අනුර දිසානායක මහතා ඉඳලා තිබෙනවා.

ඒ වගේම ක්ෂණික ප්‍රතිචාර දැක්වීමේ කමිටුව කියා එකක් ද මීට අදාළව තිබුණා. එම දූෂණ මර්දන කමිටුවට අදාළ ක්ෂණික ප්‍රතිචාර දැක්වීමේ කමිටුවේ ප්‍රධානියා වන්නේ ද අනුර දිසානායක මහතා දැන් නොදන්නවා කීවාට එයාමයි. අද නොදන්නවා කීවාට අනුර දිසානායක මහත්තයා එදා මේ බලතල සියල්ල නීත්‍යනුකූලව දරමින් ඉඳලා තිබෙනවා. ඒ වගේම දූෂණ මර්දන කමිටු ලේකම් කාර්යාලයේ අධ්‍යක්ෂ ධුරයට රනිල් වික්‍රමසිංහ එවකට අගමැති පත් කළේ ‘ආනන්ද විජේපාල’ නැමැත්තෙකුයි. මේ ආනන්ද විජේපාල කියන්නේ අනුර දිසානායක කෘෂිකර්ම අමාත්‍ය ධුරය දරද්දී ඔහුගේ පෞද්ගලික ලේකම්වරයා ලෙස කටයුතු කළ පුද්ගලයායි.

දැන් අනුර දිසානායක අපූරු කතා කියනවා. ‘මම තුන් වතාවක් අගමැති රනිල් වික්‍රමසිංහ කැඳවූ රැස්වීම්වලට අරලියගහ මන්දිරයට ගියා’ කියලයි එයා කියන්නේ. එයා ගිහින් වාඩිවුණු රැස්වීම්වල නමවත් එයා දන්නේ නැහැ. අපූරු ජවිපෙ නායකයා, තමන් වාඩිවුණේ මොන රැස්වීමෙ ද කියලාවත් එයා දන්නේ නැහැ. යහපාලන ආණ්ඩුවේ සහ අපේ ආණ්ඩුවේ කැබිනට් මණ්ඩල සියලු රහස් දන්නා බව පාර්ලිමේන්තුවේ පාරම්බාන අනුර දිසානායක, යහපාලන ආණ්ඩුවේ කැබිනට් මණ්ඩලය තමන්ගේ නම දාලා ගහපු කැබිනට් පත්‍රිකාව ගැන විතරක් දන්නේ නැහැ. ඒ නිසා අපි අනුර දිසානායක මහත්තයාට කියනවා ‘කුම්බලා මාළු කෑවානම් විඳවාපන් බළලෝ’ කියා යනුවෙන් එතුමා සදහන් කලා.. එම අවස්ථාව පහතින් නරඹන්න

http://139.59.244.67/archives/5865?fbclid=IwAR15TNKXKIltKr7FG7_QCSQ-0ERsUCZX1kxrIOY9F2pEdQ4tpfvpI64XZRI
http://139.59.244.67/archives/5846
http://139.59.244.67/archives/5821
Click to comment

උණුසුම් පුවත්

ඩුබායි යන්න ගිය අරගලකරු ගුවන් යානයේදී අත්අඩංගුවට !

පසුගිය දා ශ්‍රී ලංකා රූපවාහිනී සංස්ථාවට බලහත්කාරයෙන් ඇතුළු වී සජීවී විකාශයකට එක්වූ ‘දනිස් අලි’ යන අය අත්අඩංගුවට ගෙන තිබේ. ගාලු මුවදොර අරගලකරුවන් සමඟ අරගලයේ යෙදී සිටි මොහු පසුගිය 13 වනදා රූපවාහිනී සංස්රථාවට බලහත්කාරයෙන් ඇතුළු වී එහි කාර්කයමණ්ඩලයට සහ වැඩසටහන් විකාශනයන් ට බාධා පමුණුවා ඇත.

ඔහුව මෙලෙස අත්අඩංගුවට ගෙන ඇත්තේ කටුනායක ගුවන් තොටුපළෙන් ඩුබායි බලා විදේශ ගතවීමට ගුවන් යානයක් තුළ සිටියදී ය. රූපවාහිනී සංස්ථා ගොඩනැගිල්ලට බලහත්කාරයෙන් ඇතුළු වීම යන චෝදනාව මත ඔහුව මෙලෙස අත්අඩංගුවට ගැනීම සිදු කර ඇත.

Continue Reading

උණුසුම් පුවත්

රනිල්ට ඉන්දියාවෙන් විශේෂ ඇමතුමක්

පවතින දේශපාලන අස්ථාවරභාවය ඇති කිරීම කෙරෙහි චීන මැදිහත්වීම කෙසේහෝ නතර කර යුතු බවත් ඒ සඳහා RAW (ඉන්දීය බුද්ධි සේවය) වැඩබලන ජනාධිපතිවරයාට විශේෂ වාර්තාවක් එයේ ලබා දී ඇත. ඉන් අනතුරුව ඉන්දීය රජයේ ප්‍රභල අමාත්‍ය වරයෙක් වැඩ බලන ජනාධිපතිවරයා දුරකථනයෙන් අමතා සිය සහයෝගය ප්‍රකාශයට පත් කර ඇත. එලෙස පැවසු පරිදිම තොණ්ඩමන් ගේ පක්ෂයේ සහය රනිල් වික්‍රමසිංහ වෙත පල කරන බව අද නිවේදනය කර තිබුණි. වාර්තා වන පරිදි දෙමළ ජාතික සන්දානයේ බහුතර මන්ත්‍රී සංඛ්‍යාවක් තම රහස් ඡන්දය වැඩබලන ජනාධිපතිවරයාට ලබා දීමට තීරණය කර ඇත. ඒ රියේ රාත්‍රියේ රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතාව රහසිගතව හමුවීමෙන් පසුවයි.

Continue Reading

උණුසුම් පුවත්

බැසිල් රටින් යාම නාට්‍යක් ! ඒ අතරේ ගෝඨා හොරෙන්ම ඩුබායි ගිහින්.

එයේ රාත්‍රියේ ඇමරිකාව බලා පිටව යාමට අද (12) අළුයම කටුනායක බණ්ඩාරනායක ජාත්‍යන්තර ගුවන් තොටුපලට පැමිණි බැසිල් රාජපක්ෂ මහතාට එහිදී දැඩි විරෝධයක් එල්ල වී ආපසු එම රාජපක්ෂ තිර පිටපතක් බව අප දේශපාලන වාර්තාකරු අණාවරණය කරයි.

සියලු දෙනාගේ අවධානය ඒ වෙත යොමු වෙද්දි. ගෝඨාභය හොර රහසේම රටින් පිට වී ඇති බව වාර්තා වේ. බැසිල් ගේ ගුවන් ටිකට් පත් සමාජ ජාලා වෙත මුදා හැර ඇත්තේ මේ වැඩපිළිවෙල ක්‍රියාත්මක කිරීමට බව වාර්තා වේ. බුද්ධි අංශ ප්‍රධානියා විසින් GREXIT මිෂන් එක බාරව කටයුතු කරමින් ඇත.

මෙලෙස ටිකට්පත් රාශියක් වෙන්කර ඇත්තේ විශාල සමාජ අවධානයක් ලබා ගැනීමට බව සැක සහිතය .

Continue Reading

Facebook

Advertisement

Updates

උණුසුම් පුවත්2 months ago

ඩුබායි යන්න ගිය අරගලකරු ගුවන් යානයේදී අත්අඩංගුවට !

පසුගිය දා ශ්‍රී ලංකා රූපවාහිනී සංස්ථාවට බලහත්කාරයෙන් ඇතුළු වී සජීවී විකාශයකට එක්වූ ‘දනිස් අලි’ යන අය අත්අඩංගුවට ගෙන තිබේ. ගාලු...

උණුසුම් පුවත්2 months ago

රනිල්ට ඉන්දියාවෙන් විශේෂ ඇමතුමක්

පවතින දේශපාලන අස්ථාවරභාවය ඇති කිරීම කෙරෙහි චීන මැදිහත්වීම කෙසේහෝ නතර කර යුතු බවත් ඒ සඳහා RAW (ඉන්දීය බුද්ධි සේවය) වැඩබලන...

උණුසුම් පුවත්3 months ago

බැසිල් රටින් යාම නාට්‍යක් ! ඒ අතරේ ගෝඨා හොරෙන්ම ඩුබායි ගිහින්.

එයේ රාත්‍රියේ ඇමරිකාව බලා පිටව යාමට අද (12) අළුයම කටුනායක බණ්ඩාරනායක ජාත්‍යන්තර ගුවන් තොටුපලට පැමිණි බැසිල් රාජපක්ෂ මහතාට එහිදී දැඩි...

උණුසුම් පුවත්3 months ago

අරලියගහ මන්දිරයත් ජනතාව යටතට!

විරෝධතාකරුවන් මේ වන විට අග්‍රාමාත්‍යවරයාගේ නිල නිවස වන අරලියගහ මන්දිරියට ඇතුළු වී ඇතැයි වාර්තා වේ. වාර්තාකරුවන් පවසන ආකාරයට විශාල පිරිසක්...

උණුසුම් පුවත්3 months ago

ගෝඨාභය ඉල්ලා අස්වෙයි!

ජනාධිපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ මහතා සිය ඉල්ලා අස්වීමේ ලිපිය භාර දී ඇති බවට වාර්තා වේ.

උණුසුම් පුවත්3 months ago

කොළඹ රැය ගෙවන අන්තරේ!

අද දහවල් රොද බඳිමු – පන්නමු යන තේමාව යටතේ අන්තර් විශ්වවිද්‍යාලයීය ශිෂ්‍ය බල මණ්ඩලය විරෝධතා පා ගමනකින් කොළඹ වෙත පැමිණියා....

Off Road3 months ago

ජපානයේ දීර්ඝතම අගමැති ධුරය දැරූ උරුමක්කරු!

ජපානයේ දීර්ඝතම අගමැති ධුරය දැරූ ෂින්සෝ අබේ ඔහුගේ විශේෂ විදේශ ප්‍රතිපත්තිය “ඇබෙනොමික්ස්” ලෙස ජනප්‍රිය වූ අතර එය ආර්ථික උපාය මාර්ගයන්...

උණුසුම් පුවත්3 months ago

ඉන්ධන පිරවුම්හලක ගින්නක් !

මහියංගනය හසලක ඉන්ධන පිරවුම්හලේ ගින්නක් ඇති වී ඇති බවට වාර්තා වේ.මේ සමබන්ධව හසලක පොලිසිය පැවසුවේ සවස ඉන්ධන පිරවුම්හල් ගොඩනැගිල්ලක ගින්නක්...

උණුසුම් පුවත්3 months ago

ජනාධිපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ හෙට දිනයේ ඉවත් වෙයි!

සර්ව පාක්ෂික ආණ්ඩුවක් පිහිටුවීම සඳහා වූ සාකච්ඡාවලින් අනතුරුව මාධ්‍ය වෙත අදහස් පළ කරමින් පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී වාසුදේව නානායක්කාර මහතා සඳහන් කරන්නේ...

Off Road3 months ago

අරගලයට එජාප සහය!

එක්සත් ජාතික පක්ෂ නියෝජ්‍ය නායක රුවන් විජේවර්ධන මහතා විසින් ලිපියක් නිකුත් කරමින් දන්වා සිටින්නේ සාමකාමී අදහස් ප්‍රකාශ කිරීමට සහ නිදහස්...

Advertisement
Advertisement

Trending

Copyright © 2020 Lanka C News