Connect with us

උණුසුම් පුවත්

යුක්රේන සංචාරකයන් 1200ක් දැන් ලංකාවේ.. කෝ යුක්රේන රැල්ලක් ඇතිවුණාද?

යුක්රේන සංචාරකයන් දිවයිනට පැමිණිමත් සමග යුක්රේන රැල්ලක් ඇති වේයැයි විපක්ෂය ජනතාව තුල බොරු බියක් ඇති කලද සෞඛ්‍ය මාර්ගෝපදේශ අනුගමනය කරමින් යුක්රේන රැල්ලක් ඇති නොවීමට රජය වග බලා ගත් බව සංචාරක ඇමති ප්‍රසන්න රණතුංග මහතා පවසයි. ඔහු අවධාරණය කරන්නේ නියමු ව්‍යාපෘතිය යටතේ මේ වන විට යුක්රේණ සංචාරකයන් 1200ක් පමණ දිවයිනට පැමිණ ඇතත් ඔවුන්ගෙන් දෙදෙනෙකු  පමණක් කොවිඩ් ආසාදිතයන් බවට හදුනා ගත් බවයි.

මොණරාගල පැවති ජීවනෝපාය සංවර්ධන කමිටු රැස්වීමෙන් අනතුරුව මාධ්‍යවේදීන් ඇසූ ප්‍රශ්නයට පිළිතුරු දෙමින් ඇමතිවරයා මේ බව සදහන් කළේය.

ඇමති ප්‍රසන්න රණතුංග මහතා මෙහිදී වැඩි දුරටත් පෙන්වා දුන්නේ සංචාරකයන්ට රට විවෘත කිරීමේ නියාමන ව්‍යාපෘතියේදී හදුනාගත් ගැටළු හා අඩුපාඩු නිවැරදි කර ගනිමින් ජනවාරි 21 දින සිට සංචාරකයන්ට නිල වශයෙන් රට විවෘත කිරීමට සියලු කටයුතු සූදානම් බවයි. ලක්ෂ 30ක ජනතාව මේ වන විට සංචාරක කර්මාන්තය බිඳ වැටීම නිසා දැඩි පීඩාවට පත්ව ඇති බව පැවසූ ඇමතිවරයා අවධාරණය කළේ විපක්ෂය රට තුළ බොරු බියක් නිර්මාණය කිරීමට උත්සහ ගත්තේ සංචාරක ව්‍යාපාරය යථාතත්වයට පත් වීමෙන් මෙරට ආර්ථිකය යළි ගොඩනැංවේවියැයි ඇති වූ බිය නිසා බවද අවධාරණය කළේය. යුක්රේණ සංචාරකයන් මෙරටට පැමිණීම පිළිබඳ මතු කළ විරෝධය එක්කෝ දේශපාලන විරෝධයක් බවත් නැතිනම් නොදැනුවත්කම නිසා මතු කල එකක් බවත් ඇමතිවරයා කීවේය.

රන්ජන් රාමනායක මහතාට හිමි වූ සිර දඩුවම සම්බන්ධයෙන් විමසූ විට ඇමතිවරයා පෙන්වා දුන්නේ එය රන්ජන් කට නිසා කරගත් වරදක් බවයි.වත්මන් රජය කිසිදු දේශපාලන පලි ගැනීමක් සිදු නොකරන බවත් යහපාලනය මෙන් විරුද්ධවාදීන් සිරගත කොට සතුටු වීමේ පුරුද්දක් වත්මන් ආණ්ඩුවට නැති බවත් පැවසූ ඇමති වරයා රන්ජන් රාමනායක මහතාට දිට්ඨ – ධම්ම වේදනීය කර්මය පල දුන් බවද කිවේය. විධායකය , ව්‍යවස්ථාධායකය හා අධිකරණය යන තුනම පසුගිය රජය විසින් හෑල්ලුවට ලක් කල බවත් රන්ජන් රාමනායක එහි ඉත්තෙක් වූ බවත් පැවසූ ඇමති ප්‍රසන්න රණතුංග මහතා පිල්ලෙයාන් එලියට ඒමේත් රන්ජන් ඇතුලට දැමීමෙත් කිසිදු සම්බන්ධයක් නැතැයි කීවේය.

“මහින්ද මහත්තයා පැරදුණු වෙලාවේ අරලියගහ මන්දිරයට ගිහින් රන්ජන් දාපු කඩු සෙල්ලම් අපිට මතකයි. බොරුව , වෛරය වපුරලා මහින්ද මහත්තයව , දරුවන්ව , මහින්ද හිතවාදින්ව හිර කරන්න යහපාලනය කටයුතු කලේ රන්ජන්ලා හරහා අධිකරණයට බලපෑම් කරමින්. මම ඒකයි කියන්නේ රන්ජන් වපුරපු අස්වැන්න තමයි නෙලා ගන්නේ. ඒකට ආණ්ඩුවට ඇගිල්ල දික් කරලා වැඩක් නෑ. ‍“ ප්‍රසන්න රණතුංග ඇමතිවරයා වැඩි දුරටත් කීවේය.

– ප්‍රදීප් අනුර කුමාර

Click to comment

උණුසුම් පුවත්

ඩුබායි යන්න ගිය අරගලකරු ගුවන් යානයේදී අත්අඩංගුවට !

පසුගිය දා ශ්‍රී ලංකා රූපවාහිනී සංස්ථාවට බලහත්කාරයෙන් ඇතුළු වී සජීවී විකාශයකට එක්වූ ‘දනිස් අලි’ යන අය අත්අඩංගුවට ගෙන තිබේ. ගාලු මුවදොර අරගලකරුවන් සමඟ අරගලයේ යෙදී සිටි මොහු පසුගිය 13 වනදා රූපවාහිනී සංස්රථාවට බලහත්කාරයෙන් ඇතුළු වී එහි කාර්කයමණ්ඩලයට සහ වැඩසටහන් විකාශනයන් ට බාධා පමුණුවා ඇත.

ඔහුව මෙලෙස අත්අඩංගුවට ගෙන ඇත්තේ කටුනායක ගුවන් තොටුපළෙන් ඩුබායි බලා විදේශ ගතවීමට ගුවන් යානයක් තුළ සිටියදී ය. රූපවාහිනී සංස්ථා ගොඩනැගිල්ලට බලහත්කාරයෙන් ඇතුළු වීම යන චෝදනාව මත ඔහුව මෙලෙස අත්අඩංගුවට ගැනීම සිදු කර ඇත.

Continue Reading

උණුසුම් පුවත්

රනිල්ට ඉන්දියාවෙන් විශේෂ ඇමතුමක්

පවතින දේශපාලන අස්ථාවරභාවය ඇති කිරීම කෙරෙහි චීන මැදිහත්වීම කෙසේහෝ නතර කර යුතු බවත් ඒ සඳහා RAW (ඉන්දීය බුද්ධි සේවය) වැඩබලන ජනාධිපතිවරයාට විශේෂ වාර්තාවක් එයේ ලබා දී ඇත. ඉන් අනතුරුව ඉන්දීය රජයේ ප්‍රභල අමාත්‍ය වරයෙක් වැඩ බලන ජනාධිපතිවරයා දුරකථනයෙන් අමතා සිය සහයෝගය ප්‍රකාශයට පත් කර ඇත. එලෙස පැවසු පරිදිම තොණ්ඩමන් ගේ පක්ෂයේ සහය රනිල් වික්‍රමසිංහ වෙත පල කරන බව අද නිවේදනය කර තිබුණි. වාර්තා වන පරිදි දෙමළ ජාතික සන්දානයේ බහුතර මන්ත්‍රී සංඛ්‍යාවක් තම රහස් ඡන්දය වැඩබලන ජනාධිපතිවරයාට ලබා දීමට තීරණය කර ඇත. ඒ රියේ රාත්‍රියේ රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතාව රහසිගතව හමුවීමෙන් පසුවයි.

Continue Reading

උණුසුම් පුවත්

බැසිල් රටින් යාම නාට්‍යක් ! ඒ අතරේ ගෝඨා හොරෙන්ම ඩුබායි ගිහින්.

එයේ රාත්‍රියේ ඇමරිකාව බලා පිටව යාමට අද (12) අළුයම කටුනායක බණ්ඩාරනායක ජාත්‍යන්තර ගුවන් තොටුපලට පැමිණි බැසිල් රාජපක්ෂ මහතාට එහිදී දැඩි විරෝධයක් එල්ල වී ආපසු එම රාජපක්ෂ තිර පිටපතක් බව අප දේශපාලන වාර්තාකරු අණාවරණය කරයි.

සියලු දෙනාගේ අවධානය ඒ වෙත යොමු වෙද්දි. ගෝඨාභය හොර රහසේම රටින් පිට වී ඇති බව වාර්තා වේ. බැසිල් ගේ ගුවන් ටිකට් පත් සමාජ ජාලා වෙත මුදා හැර ඇත්තේ මේ වැඩපිළිවෙල ක්‍රියාත්මක කිරීමට බව වාර්තා වේ. බුද්ධි අංශ ප්‍රධානියා විසින් GREXIT මිෂන් එක බාරව කටයුතු කරමින් ඇත.

මෙලෙස ටිකට්පත් රාශියක් වෙන්කර ඇත්තේ විශාල සමාජ අවධානයක් ලබා ගැනීමට බව සැක සහිතය .

Continue Reading

Facebook

Advertisement

Updates

උණුසුම් පුවත්2 months ago

ඩුබායි යන්න ගිය අරගලකරු ගුවන් යානයේදී අත්අඩංගුවට !

පසුගිය දා ශ්‍රී ලංකා රූපවාහිනී සංස්ථාවට බලහත්කාරයෙන් ඇතුළු වී සජීවී විකාශයකට එක්වූ ‘දනිස් අලි’ යන අය අත්අඩංගුවට ගෙන තිබේ. ගාලු...

උණුසුම් පුවත්2 months ago

රනිල්ට ඉන්දියාවෙන් විශේෂ ඇමතුමක්

පවතින දේශපාලන අස්ථාවරභාවය ඇති කිරීම කෙරෙහි චීන මැදිහත්වීම කෙසේහෝ නතර කර යුතු බවත් ඒ සඳහා RAW (ඉන්දීය බුද්ධි සේවය) වැඩබලන...

උණුසුම් පුවත්3 months ago

බැසිල් රටින් යාම නාට්‍යක් ! ඒ අතරේ ගෝඨා හොරෙන්ම ඩුබායි ගිහින්.

එයේ රාත්‍රියේ ඇමරිකාව බලා පිටව යාමට අද (12) අළුයම කටුනායක බණ්ඩාරනායක ජාත්‍යන්තර ගුවන් තොටුපලට පැමිණි බැසිල් රාජපක්ෂ මහතාට එහිදී දැඩි...

උණුසුම් පුවත්3 months ago

අරලියගහ මන්දිරයත් ජනතාව යටතට!

විරෝධතාකරුවන් මේ වන විට අග්‍රාමාත්‍යවරයාගේ නිල නිවස වන අරලියගහ මන්දිරියට ඇතුළු වී ඇතැයි වාර්තා වේ. වාර්තාකරුවන් පවසන ආකාරයට විශාල පිරිසක්...

උණුසුම් පුවත්3 months ago

ගෝඨාභය ඉල්ලා අස්වෙයි!

ජනාධිපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ මහතා සිය ඉල්ලා අස්වීමේ ලිපිය භාර දී ඇති බවට වාර්තා වේ.

උණුසුම් පුවත්3 months ago

කොළඹ රැය ගෙවන අන්තරේ!

අද දහවල් රොද බඳිමු – පන්නමු යන තේමාව යටතේ අන්තර් විශ්වවිද්‍යාලයීය ශිෂ්‍ය බල මණ්ඩලය විරෝධතා පා ගමනකින් කොළඹ වෙත පැමිණියා....

Off Road3 months ago

ජපානයේ දීර්ඝතම අගමැති ධුරය දැරූ උරුමක්කරු!

ජපානයේ දීර්ඝතම අගමැති ධුරය දැරූ ෂින්සෝ අබේ ඔහුගේ විශේෂ විදේශ ප්‍රතිපත්තිය “ඇබෙනොමික්ස්” ලෙස ජනප්‍රිය වූ අතර එය ආර්ථික උපාය මාර්ගයන්...

උණුසුම් පුවත්3 months ago

ඉන්ධන පිරවුම්හලක ගින්නක් !

මහියංගනය හසලක ඉන්ධන පිරවුම්හලේ ගින්නක් ඇති වී ඇති බවට වාර්තා වේ.මේ සමබන්ධව හසලක පොලිසිය පැවසුවේ සවස ඉන්ධන පිරවුම්හල් ගොඩනැගිල්ලක ගින්නක්...

උණුසුම් පුවත්3 months ago

ජනාධිපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ හෙට දිනයේ ඉවත් වෙයි!

සර්ව පාක්ෂික ආණ්ඩුවක් පිහිටුවීම සඳහා වූ සාකච්ඡාවලින් අනතුරුව මාධ්‍ය වෙත අදහස් පළ කරමින් පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී වාසුදේව නානායක්කාර මහතා සඳහන් කරන්නේ...

Off Road3 months ago

අරගලයට එජාප සහය!

එක්සත් ජාතික පක්ෂ නියෝජ්‍ය නායක රුවන් විජේවර්ධන මහතා විසින් ලිපියක් නිකුත් කරමින් දන්වා සිටින්නේ සාමකාමී අදහස් ප්‍රකාශ කිරීමට සහ නිදහස්...

Advertisement
Advertisement

Trending

Copyright © 2020 Lanka C News